Powered by Drupal

You are here

Home

Muscadines and Norton $1.00 per pound

Due to the early fall, we have a lot of grapes ripening earlier. We want to make sure the grapes are used and enjoyed during their peak, so we are reducing the cost per pound to $1.00.

This is the perfect time to pick fruit to make an extra batch of jam or jelly. Homemade Jelly make great gifts for family at Thanksgiving and/or Christmas.

It is also the perfect time, to start an extra batch of wine. The sugar of the grapes is increasing and will make an excellent wine.

We look forward to seeing you at out the vineyard!

School groups and family picnics are welcome. Just give us a call to let us know when you will be coming out.